S YAPI HAKKINDA

S YAPI, 2007 yılında, alanında ödüllü bir ihracat firması Ongan Tekstil ortaklığıyla kurulmuş, genç ve dinamik bir firma olmasının yanında, bünyesindeki yöneticilerinin sektördeki 20 yıla yakın deneyimini, bu dinamizmle harmanlamıştır.

S YAPI, gayrimenkul sektöründe yaratmak istediği imaja ve konuma uygun olarak geliştirdiği ilk projesi olan Sultan Konutları, bundan böyle imza atmak istediği projelere ışık tutmuştur. Sultan Konutları, konsepti, inşaat ve işçilik kalitesi, geniş ve ferah daireleri, sunduğu imkanlarla bulunduğu bölgede şimdiden ön plana çıkmıştır. S YAPI, yola ilk çıkış amacı olan, kaliteli, uzun yıllar gönül rahatlığıyla yaşanabilir, öncelikle medeni projeler üretmeyi, ilk projesinde hayata geçirmiştir ve bundan sonraki tüm projelerinde de bu deneyimini yansıtmayı amaçlamaktadır.

İnsanların güvenini kazanmayı büyük hedef olarak koyan S YAPI, bu amaçtan yola çıkarak Sultan Konutlarının, tamamını bitirdikten sonra satışlarına başlamıştır. Böylelikle, sektörde süregelen bir alışkanlığa son vererek, Sultan Konutlarını öz sermayesiyle tamamlamıştır. Böylece, sektörün ciddi finansal güçlüklerle boğuştuğu bu dönemde bir ilke imza atmıştır. Üstelik, tamamen imar kanunlarına uygun olarak projesini başarıyla sonuçlandırmıştır.

Bundan sonra da, aynı ciddiyetle, insan odaklı, kaliteli ama ulaşılabilir, uzun vadeli projelere imza atmak isteyen S YAPI, farklı bölgelerde projelerle müşterilerinin karşısına çıkmayı hedeflemektedir.

NEDEN BEYLİKDÜZÜ?
Bilindiği gibi İstanbul’da, hızlı büyüme ve nüfus artışından dolayı, özellikle son 15-20 yılda, farklı yeni yerleşim bölgeleri gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir.

Beylikdüzü, bu yeni yerleşim bölgelerinin ilklerinden biri sayılabilir. 1995’li yıllardan itibaren yerleşimin hızla arttığı Beylikdüzü, diğer yeni yerleşim lokasyonlarına göre, zemini, ulaşım kolaylığı avantajları ile yeniden gözde hale gelmiştir.

2000’li yıllardan itibaren ön plana çıkarılmaya çalışılan bazı bölgelerin beklendiği kadar hızlı ve planlı gelişememesi, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarının Beylikdüzü aksında ilerlemesi, havaalanına en yakın yeni gelişmiş bölgelerden biri olması, Beylikdüzü’nü yeniden gözde hale getirmiştir.

E-5’in hemen komşusu olmakla birlikte, TEM otoyoluna en yakın bağlantılardan birinde olması da bu değeri artırmaktadır.

Diğer bölgelere göre, gelişimine daha önce başlamış olması, daha düzenli ve planlı olmasını sağlamıştır. Çok yüksek ve iç içe bir yapılaşma olmaması bölgeyi avantajlı kılan diğer özellikleridir.

NEDEN SULTAN KONUTLARI?
Beylikdüzü bu planlı gelişimiyle, gelecek vaat etmektedir. Ancak, tabi ki, Beylikdüzü’ndeki her proje de doğru proje değildir. Başlarda yüksek imar verilerek gelişen bölge, son dönemlerde Anakent Belediyesinin de müdahelesi ile düşük emsalli ve daha düzenli gelişir hale gelmiştir. Bu da S YAPI’nın inşaatı bitirip satma stratejisinin doğruluğunu göstermiştir.

Bunun yanında, gerçekten kaliteli inşaat ve malzemelerle yapılmış, aile yaşantısına oldukça uygun projeler de yer almaktadır. Sultan Konutları da bu tip projelerin öncülerindendir.

Sadece 2 blok ve 158 daireden oluşan Sultan Konutlarının daire büyüklükleri de emsallerine göre çok daha ferah ve geniştir. İyi konut çok pahalı olmak durumunda da değildir. Her türlü konfora sahip olan Sultan Konutları, sosyal imkanlarıyla da ön plana çıkmaktadır ve S YAPI, Sultan Konutlarında, bu konfor ve imkanları ulaşılabilir kılmaktadır.